Blizej24.pl podpisało umowę sprzedaży na rowery renomowanej firmy Rock Machine.

20 lat. Dokładnie tyle czasu na rynku istnieje Rock Machine. Wiele się w tym czasie, u tego producenta rowerów, zmieniło – zdarzyło mu się nawet zmienić narodowość. A ponieważ 20 lat istnienia na rynku i solidne produkty, źle o firmie świadczyć nie mogą, to przyjrzyjmy się najciekawszym tegorocznym rowerom.

Przeniesiona z Czech do Miami, na Florydzie, firma oferuje niemal wszystko, wszystkim. Gama produktów jest niezwykle szeroka i skomponowana w taki sposób, że każdy, w zależności od grubości swojego portfela, znajdzie swój wymarzony rower. Mamy więc tutaj kompletny wybór – od najtańszych „górali”, zadających poważny cios marketowym „produktom”, poprzez wysokiej klasy fulle, karbonowe hardtaile, zjazdowe maszyny, na rowerach cross’owych i szosówkach kończąc. Warto dodać, że niektóre z rowerów Rock Machine stawały na podium Mistrzostw Świata, mistrzostw krajowych DH i XC wielu państw oraz zajmowały czołowe miejsca w najbardziej wymagających wyścigach, takich jak Cape Epic czy Transalp Challange.

Od pierwszego dnia wiosny w 1994, rowery Rock Machine są projektowane tak by pozwolić na bezpieczną jazdę w różnym terenie, na stromych i niebezpiecznych stokach górskich, niedostępnych szlakach daleko od cywilizacji ,w deszczu, śniegu i w błocie… w  najbardziej nieprzewidywalnych warunkach .

Jest to niekończąca się podróż w terenie, w którym rowery Rock Machine czują się jak w domu.
Nigdy nie wiesz co się stanie za następnym horyzontem ale coś Ci mówi, że stajesz się lepszy i lepszy.

Wytrzymałość i twardość skały. Bezwzględna odporność maszyny. Geny, które są połączone w marce Rock Machine już  przez ponad niż 20 lat.

Zacznijmy jednak od rowerów dla mas, a więc gamy produktów Rock Machine opisanej jako „XC Fun”. Znajdziemy tutaj tańsze rowery, których cena potrafi zacząć się od kwoty niedużo przekraczającej 1000 zł, a także droższe, lepiej wyposażone rowery, wciąż jednak przeznaczone dla amatorów kolarstwa MTB. Najtańszy XC FUN, nie jest może wyjątkowy, ale posiada aluminiową ramę, osprzęt Shimano oraz wiele innych sprawdzonych komponentów i oferuje to w cenie niewiele wyższej od cen „rowerów” z hipermarketu. Najdroższy w tej serii EL NINO 90 – 29 jest, za swoją cenę, wyposażony bardzo dobrze: rama z aluminium, komponenty Shadow i Deore oraz widelec SR Suntour. Z kolei geometria ramy świetnie potrafi połączyć sport z komfortem, więc na tym rowerze dobrze poczuje się zarówno zaczynający mocniejszą jazdę, jak i osoba, której jazdę na rowerze zalecono z powodu problemów układu krążenia.

Pełny wyrazu i modny! Wzornictwo i grafika zawszę będą kluczem do sukcesu rowerów Rock Machine.
Przez całe 20 lat istnienia tej marki współpracuje z Pixel Racing studio, które wykorzystuje kiedy kreuje wizualny styl każdej kolekcji. Nigdy nie obawiało się eksperymentowania i wykorzystywania naprawdę progresywnych elementów do projektów.
Ostrość i dzikość, którą Rock Machine ma w genach, znajduje logicznie odzwierciedlenie w wizualnym stylu marki. Zawsze będziesz rozpoznawał rowery Rock Machine. One nigdy nie zagubią się wśród innych marek.

Rock Machine stosuje w swoich rowerach nowoczesne technologie takie jak:
FPS, Tapered HT, SMART LINK, THRU AXLE DROPOUT DESIGN, SHARKSPINE TUBING, DynaStay, Hydroformaowanie, DWUOSIOWE RURY, Powerstay 2, PTP – PUNKT PRZENIESIENIA MOCY, SL – KARBONOWY WIDELEC, IPM – ZINTEGROWANY SYSTEM MOCOWANIA (o nich w oddzielnym artykule)
Dzięki nim jazda na rowerach Rock Machine staje się czystą przyjemnością.

Rock Macnie w kolekcji 2015 udostępniło kilka linii produktów skierowanych w wszystkich grup odbiorców.

1. BLLIZZARD
2. EXPLOSION
3. TORRENT
4. XC FUN
5. MANHATTAN
6. WOMANXC
7. CROSSS
8. ROAD
8. KIDS&TEENS

Duże koła ze średnicami 29 i 27,5  stają  się nowym standardem MTB. Obydwa rozmiary są korzystne i posiadają zalety większych kół, takie jak  łatwiejsze pokonywanie barier, stabilne utrzymanie toru jazdy, lepsza stabilność i większa inercja. Naturalnie całą kolekcja Rock Machine zbudowana jest na tych kołach.

Poniżej publikujemy katalog kolekcji rowerów Rock Machine na 2015 r.
Katalog rowerów Rock Machine